Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu odigrali 0:0 sa Bajerom iz Leverkuzena i tako odbranili prednost iz prvog meča.

Atletiko je u prvom susretu slavio 4:2. Leverkuzen je u Madrid doputovao sa novim trenerom i sa nekoliko izmena u timu, ali je od početka napao. Madriđani su, međutim, u prvom poluvremenu imali bolje šanse, ali ih Anhel Korea i Koke nisu iskoristili.

Povezana vest:  Korać: Ne idu nam u prilog priče o Šimićevom nameštanju

Leverkuzen je najbliži golu bio u 68. minutu, kada je golman Atletika Jan Oblak sjajno odbranio šut Kevina Kampla, a onda i Kevina Folanda iz odbitka.

U četvrtfinale su se plasirali Atletiko Madrid, Real Madrid, Borusija Dortmund, Bajern Minhen, Juvents, Barselona, Lester i Monako.