Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu ekipu Rada sa 1:0, u odloženoj utakmici petog kola Super lige Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Marko Janković u 50. minutu.

Crno-beli su sada drugi na tabeli sa 19 bodova, odnosno imaju dva boda manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Na drugoj strani, Rad zauzima sedmo mesto sa 10 osvojenih bodova.

Povezana vest:  Savez Japana postigao dogovor sa Halilhodžićem

U prvih 45 minuta meča u Humskoj obe ekipe su imale šanse da zatresu mrežu rivala, ali su golmani Stojković i Marković bili vrlo raspoloženi.

Izabranici Zorana Mirkovića su na početku drugog poluvremena, u 50. minutu, stigli do prednosti. Strelac je bio Janković, a prethodno je Nemanja Nikolić lepo centrirao s desne strane.

Rad je od 64. minuta igrao sa igračem manje na terenu, pošto je Bogdan Mladenović zaradio drugi žuti karton. Od tog trenutka Partizan je imao više loptu u svom posedu, imao je i nekoliko prilika, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.