Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Mančester junajted sa 2:1 u derbiju 12. kola engleske Premijer lige.

Derbi 12. kola nije doneo mnogo uzbudjenja, ali vidjena su četiri gola i u većem delu meča dominacija aktuelnog šampiona Engleske, koji je pitanje pobednika praktično rešio u uvodnim minutima prvog i drugog poluvremena.

Siti je poveo u 11. minutu kada je Rahim Sterling sa leve strane na drugoj stativi proigrao Bernarda Silvu, a ovaj je odigrao povratnu loptu do Davida Silve koji je imao lak zadatak da savlada Davida de Heu.

Povezana vest:  Levandovski: Nadam se da će Pepe igrati pošteno

Napadali su „gradjani“ i u nastavku prvog dela meča, ali nisu uspeli da udvostruče prednost, da bi se situacija u 48. minutu promenila, a da tada je Serhio Aguero iskoristio proigravanje Rijada Mareza i lako savladao De Heu.

Ekipa Žozea Morinja uspela je da smanji zaostatak u 58. minutu iz jedanaesterca, a pogodak je postigao Antoan Marsijal, da bi konačan rezultat postavio Ilkaj Gundogan u 86.

Povezana vest:  Mladi fudbaleri Širokog Brijega pretučeni u Sarajevu

Siti je prvi na tabeli Premijer lige sa 32 boda, dva više od Liverpula, dok je Junajted osmi sa 20.

Arsenal se na svom stadionu namučio protiv Vulverhemptona, te na kraju upisao treći uzastopni remi, odigravši 1:1.

Vulvsi su poveli preko Ivana Kavaleira u 13. minutu, da bi konačan rezultat postavio Henrih Mhitarjan u 86.

Povezana vest:  Suares odbio da prisustvuje ceremoniji zbog izmišljenog poziva Fife

Arsenal je peti sa 24 boda, dok je Vulverhempton 11. sa 16.