Embed from Getty Images
Fudbaeri Betisa pobedili su danas u gostima Barselonu sa 4:3 u 12. kolu španske Primere.

Betis koji je bio u seriji od četiri utakmice bez trijumfa u domaćem prvenstvu uspeo je da priredi iznenadjenje na Kamp nou i pobedi šampiona Španije i trenutnog lidera.

Posle uvodnog pritiska Barselone, Betis je uspeo da probije odbranu Katalonaca i preko Firpa u 20. minutu dodje do prednosti.

Povezana vest:  Anćeloti razočaran Pastoreovim igrama

Zeleno-beli su samo 14. minuta kasnije povei sa 2:0, a ovaj put pogodio je iskusni Iguain na asistenciju Kristjana Telja.

Barselona je potom ponovo imala inicijativu, ali sve do 67. minuta nije uspela da smanji zaostatak, a tada je Lionel Mesi iz jedanaesterca pogodio za 1:2.

Samo četiri minuta kasnije Betis je ponovo došao do dva gola prednosti, a ovaj put Teljo je proigrao Djovanija Lo Selsa.

Povezana vest:  Venger: Baviću se trenerskim poslom i naredne sezone

Katalonci su pogotkom Artura Vidala u 79. minutu uspeli ponovo da dodju na samo gol zaostatka, medjutim, nedoumice oko pobednika ovog duela otklonio je Serhio Kanales u 83, iako je Mesi u 94. postavio konačnih 4:3.

Domaćin je utakmicu završio s igračem manje na terenu, pošto je Ivan Rakitić u 81. minutu dobio drugi žuti karton.