Lille_Nancy_Gervinho_SamiPobedom protiv Nansija Lil učvrstio vođstvo

Fudbaleri Lila pobedili su kao domaćin ekipa Nansija s 3-0 u zaostaloj utakmici 18. kola francuskog fudbalskog prvenstva.

Sva tri pogotka je Lil postigao u razdoblju između 47. i 61. minute. Žervinjo je baš u tim minutama dao dva pogotka, a strelac je bio i Eden Hazard u 49. minuti. Mogao je Lil povesti i u prvom poluvremenu, ali Johan Kabaje u 40. minuti nije uspeo da iskoristi jedanaesterac. Gosti su od 74. minute igrali bez isključenog Luiza.

Povezana vest:  Otkrivena granata u blizini Ibrahimovićeve kuće

Lilu je ovo bila deseta uzastopna utakmica u prvenstvu bez poraza. Isto tako, protiv Nasija je Lil slavio četvrtu godinu zaredom kao domaćin. Lil je učvrstio vođstvo na tabeli, sada ima 38 bodova, četiri više od prvih pratitelja PSŽ-a, Rena i Liona.