Diego Ifran

Preokret Sosijedada, novi poraz Betisa

U 14. kolu fudbalskog prvenstva Španije Sosijedad je večeras preokretom došao do pobede nad Malagom (3:2), osvojivši dragocene bodove u borbi za opstanak.
Na uzbudljivoj utakmici u San Sebastijanu gosti iz Malage su prokockali uspeh, jer su do dva minuta pre kraja vodili sa 2:1 golovima Rondona u 20. i Fernandesa u 59. minutu. Sosijedad se, međutim, nije predavao i na kraju posle prave drame zabeležio je pun pogodak, a veliko slavlje obezbedio je Ifran u nadoknadnom vremenu susreta.
Strelci za domaćina prethodno su bili Demikelis (autogol) u 10. i Vela u 89. minutu.
Povratnik u Primeru, tim Betisa iz Sevilje, nastavio je seriju očajnih rezultata, a porazom na gostovanju u Pamploni (2:1), devetim ove sezone, dospeo je do zone ispadanja.
Odličnu formu potvrdila je Granada trijumfom nad Saragosom (1:0), pa se sa utakmicom manje domogla 12. pozicije, dok se Atletiko Madrid pobedom nad Rajo Valjekanom (3:1) približio gornjem delu tabele.
Današnji rezultati: Osasuna – Betis 2:1, Atletiko Madrid – Rajo Valjekano 3:1, Granada – Saragosa 1:0, Majorka – Atletik Bilbao 1:1, Sosijedad – Malaga 3:2.
Sutra se sastaju Sevilja i Hetafe.
Odigrano u subotu: Barselona – Levante 5:0, Rasing Santander – Viljareal 1:0, Sporting Hihon – Real Madrid 0:3, Valensija – Espanjol 2:1.
Tabela: Real Madrid 37 bodova, Barselona 34, Valensija 30, Levante 26, Malaga 23, Sevilja i Osasuna po 21, Atletiko Madrid 19, itd.
Povezana vest:  Benitez: Voleo bih da postanem selektor Španije