UEFA-Liga-Evrope

LIGA EVROPE, REZULTATI

Atletik, Hanover, Valensija i AZ Alkmar u četvrtfinalu

Fudbaleri Atletika Bilbao, Hanovera, Valensije i AZ Alkmara plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pošto su večeras u revanš utakmicama osmine finala bili uspešniji od Mancecster Junajteda, Standarda, PSV-a i Udinezea. Atletik Bilbao je ponovo oduševio verne navijače i drugi put pobedio slavni Mančester Junajted, ovoga puta na domaćem terenu sa 2:1. Klub iz Baskije je već na poluvremenu stekao prednost, a Vejn Runi je desetak minuta pre kraja samo ublažio poraz velikog favorita.

Hanover je sigurno trijumfovao nad Standardom sa 4:0, Valensiji je bio dovoljan i remi u Ajndhovenu za prolaz dalje, dok je pravi podvig ostvario AZ Alkmar na gostovanju Udinezeu. Holandski predstavnik je braneći prednost od 2:0 iz prvog meča, gubio već posle 15 minuta istim rezultatom, ali je smogao snage da postigne zlata vredan gol i prođe dalje, iako je od 7. minuta igrao bez isključenog Vjergevera.

Povezana vest:  Kamerunci sad demantuju da je Eto suspendovan