Robin_Van_Persie_Southampton_Manchester

Het-trik Van Persija za preokret Junajteda u Sautemptonu

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas Sautempton sa 3:2 (1:1), u utakmici trećeg kola Premijer lige, pre svega zahvaljujući trostrukom strelcu Robinu Van Persiju.
Holanđanin je u 69. minutu kod prednosti domaćina od 2:1 promašio penal „Panenka udarcem“, ali se ispravio u poslednjih pet minuta sa dva sjajna pogotka i podario najlepši poklon Ser Aleksu Fergusonu za 1.000 meč na klupi Junajteda.
Nemanja Vidić je odigrao svih 90 minuta.
Istovremeno, Njukasl i Aston Vila su podelili plen 1:1, dok je ranije danas Arsenal slavio u Liverpulu 2:0.
Rezultati i strelci nedeljnih utakmica trećeg kola Premijer lige:
Sautempton – Mančester Junajted 2:3 (Lambert 16, Šniderlin 56 – Van Persi 23, 87, 90+2).
Njukasl – Aston Vila 1:1 (Ben Arfa 59 – Klark 22).
Liverpul – Arsenal 0:2 (Podolski 31, Santi Kazorla 68)
Odigrano juče: Vest Hem – Fulam 3:0, Svonsi – Sanderlend 2:2, Totenhem – Norič 1:1, Vest Bromvič – Everton 2:0, Vigan – Stouk 2:2, Mančester Siti – Kvins Park Rendžers 3:1.
Tabela: Čelsi 9, Svonsi 7, Vest Bromvič 7, Mančester Siti 7, Mančester Junajted 6, Everton 6, Vest Hem 6….