milijas slavlje cz spartak (1)Milijaš čuva Zvezdu u šampionskoj trci

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu OFK Beograda sa 1:0 u utakmici 27. kola Superlige Srbije i ponovo se vratili na dva boda zaostatka za vodećim Partizanom.
Strelac jedinog pogotka bio je kapiten Nenad Milijaš iz penala u 67. minutu, a utakmici je prisustvovalo oko 30.000 gledalaca.
Prethodno je duel Filipa Kasalice i Petra Golubovića u kaznenom prostoru arbitar Aleksandar Vasić okarakterisao kao jedanaesterac.
Iako su izabranici Rikarda Sa Pinta zabeležili osmu uzastopnu pobedu, večeras nisu prikazali igru koja može da ohrabri uoči večitog derbija.
Najbolju priliku za domaćina u prvom poluvremenu propustio je Kasalica praktično u prvom napadu na meču, kada mu je golman Milan Lukač krajnjim naporom odbranio udarac.
Osim pogotka u drugom delu meča, crveno-beli su imali i dobru šansu preko Abiol Daude u 51. minutu.
OFK Beograd je u prvom poluvremenu nekoliko puta opasno zapretio preko Aleksandra Čavrića, pa je morao da interveniše i golman Boban Bajković.
U poslednjem trenucima sudijske nadoknade vremena Bajković je sačuvao Zvezdinu pobedu, pošto je odbranio zicer Igoru Ivanoviću.