barsa slavlje

LIGA ŠAMPIONA

Arsenal slavio u Dortmundu, Barseloni derbi protiv Milana

Fudbaleri Arsenala savladali su u Dortmundu ekipu domaće Borusije sa 1:0, dok je Barselona kod kuće u derbiju večeri nadigrala Milan (3:1), u utakmicama 4. kola Lige šampiona.
Londonske „tobdžije“ su dragocenim trijumfom napravile krupan korak ka nokaut fazi elitnog takmičenja, dok Borusiji preostaju dve utakmice nade za prolaz dalje. Bio je to meč bez mnogo uzbuđenja i šansi, Arsenal je gol odluke postigao praktično iz prvog udarca ka mreži golmana Vajdenfelera, a Borusija je oštećena za nedosuđeni penal posle prekršaja nad Levandovskim.
U odbrani „milionera“ standardan je bio srpski reprezentativac Neven Subotić.
Barselona je praktično u drugoj fazi posto je na Nou Kampu osvojila presudne bodove u susretu sa tradicionalnim rivalom, a dvostruki strelac bio je Lionel Mesi. Vodeći gol Mesi je postigao iz problematičnog penala, Milanu se ukazala nada posle autogola Pikea u finišu poluvremena, ali je fenomenalni Argentinac sve dileme otklonio drugim pogotkom u finišu susreta.
Barselona će deseti put zaredom igrati u nokaut fazi elitne klupske konkurencije.
Jedna od glavnih poluga Katalonaca, Ćavi, večeras je odigrao 141. meč u Ligi šampiona, čime je pretekao legendarnog defanzivca roso-nera Paola Maldinija (140). Ispred Ćavija sada su samo još Raul sa 144 nastupa u eliti i Rajan Gigs sa 147.
Milanu, sedmostrukom prvaku Evrope, preostaju još dve utakmice da u konkurenciji sa Ajaksom i Seltikom „uhvate voz“ za priključak Barseloni.
Spektakl na tradicionalno ispunjemom Nou Kampu vodio je najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.
Atletiko Madrid nastavio je sa blistavim partijama ove sezone i protiv bečke Austrije zabeležio četvrtu pobedu zaredom G grupi, pa je osigurao prolaz u nokaut fazu.
Čelsi je na Stamford Bridžu bio siguran protiv Šalkea (3:0) i na korak je od cilja. Dvostruki strelac bio je Samjuel Eto, a kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović standardno dobro odigrao je svih 90 minuta.
Meč je obeležio vodeći gol „plavaca“, kada je golman Šalkea Hildebrand načinio pravu glupost pokušavajući da izbaci loptu u polje. Pritrčao je iskusni Eto i izblokirao njegov udarac, a lopta se odbila u u mrežu.
Napoli je u veoma zanimljivoj utakmici bio bolji od Olimpika iz Marseja (3:2) i sada je uz Arsenal najbliži drugoj fazi iz F grupe. Olimpik je iznenada poveo posle 10 minuta susreta, međutim, Napolitanci su u nastavku zaigrali odlično i zasluženo došli do tri zlata vredna boda.
Bukureštanska Steaua praktično je ispustila iz ruku pobedu u gostima protiv Bazela pošto je primila gol u sudijskoj nadoknadi za konačnih 1:1.
E grupa:
Bazel – Steaua 1:1 (Sio 90+1 – Pjavačoni 17)
Čelsi – Šalke 3:0 (Eto 31, 54, Ba 83)
Tabela: Čelsi 9 bodova, Šalke 6, Bazel 5, Steaua 2.
F grupa:
Borusija Dortmund – Arsenal 0:1 (Remzi 62)
Napoli – Olimpik Marsej 3:2 (Inler 22, Iguain 24, 75 – Ajev 10, Toven 64)
Tabela: Arsenal 9, Napoli 9, Borusija 6, Olimpik 0.
G grupa:
Zenit – Porto 1:1 (Hulk 28 – Gonzales 23)
Atletiko Madrid – Austrija Beč 4:0 (Miranda 11, Garsija 25, Filipe 45, Kosta 82)
Tabela: Atletiko 12, Zenit 5, Porto 4, Austrija Beč 1.
H grupa:
Ajaks – Seltik 1:0 (Šene 51)
Barselona – Milan 3:1 (Mesi 30. penal, 83, Buskets 40 – Pike 45. autogol)
Tabela: Barselona 10, Milan 5, Ajaks 4, Seltik 3.
Odigrano juče:
A grupa: Šahtjor Donjeck – Bajer Leverkuzen 0:0, Sosijedad – Mančester Junajted 0:0.
Tabela: Mančester Junajted 8, Bajer Leverkuzen 7, Šahtjor 5, Sosijedad 1.
B grupa: Juventus – Real Madrid 2:2, Kopenhagen – Galatasaraj 1:0.
Tabela: Real Madrid 10, Galatasaraj 4, Kopenhagen 4, Juventus 3.
C grupa: Pari Sen Žermen – Anderleht 1:1, Olimpijakos – Benfika 1:0.
Tabela: PSŽ 10, Olimpijakos 7, Benfika 4, Anderleht 1.
D grupa: Mančester Siti – CSKA Moskva 5:2, Viktorija Plzenj – Bajern Minhen 0:1.
Tabela: Bajern Minhen 12, Mančester Siti 9, CSKA Moskva 3, Viktorija Plzenj 0.