Sampdoria_badgeITALIJANSKA LIGA, 35. KOLO
Sampdorija slavila u Rimu

Đanpaolo Pacini je s dva gola doneo pobedu Sampdoriji nad Romom u utakmici 35. kola Serije A i time srušio Romine snove o osvajanju Skudeta.

Na vrhu tabele ponovno je Inter i to sa dva boda prednosti u odnosu na Romu. Do kraja sezone je ostalo još tri kola. Ali Sampdorija je osim velikog posla za Inter napravila i silan korak prema svom cilju, a to je četvrto mesto na tabeli koje će joj ako u tome uspe doneti u sledećoj sezonu nastup u poslednjem kvalifikacionom kolu Lige šampiona. Sampdorija je sada na četvrtom mestu sa dva boda više od Palerma i šest više od Juventusa.

Inače, Roma je prvi put posle pet godina izgubila utakmicu na svom Olimpiku nakon što je prva postigla pogodak i to im se dogodilo u najdelikatnijem trenutku sezone.

Presudio im je sjajni napadač Pacini koji je tokom ove sezone prešao iz Fjorentine i sjajno se snašao u Sampdoriji. Sa ova dva gola došao do 17 pogotka ove sezone i time se izjednačio na trećem mestu liste strelaca s Micolijem iz Palerma.

Povezana vest:  Fudbaleri Sevilje ponovo osvojili Ligu Evrope

Roma je bolje počela utakmicu, nizali su lepe prilike pred gostujućim golmano Storarijem koji se kasnije pokazao kao jedan od ključnih igrača u trijmfu Sampdorije. Huan je probao atraktivno makazicama, Toti je pogodio stativu, Menez je pucao pored gola, a bolju igru je Roma okrunila u 14. minuti kada je crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić ubacio, a Toti prosledio loptu iza leđa  Storarija.

Roma je posle prvog dela igre mogla da vodi i s većom razlikom, ali u nastavku su se ponašali uspavano pa je kazna bila neminovna. U 52. minutu Kasano je ubacio loptu s leve strane, a Pacini je glavom savladao domaćeg golmana. Pet minuta pre kraja kada je Roma sve karte bacila u napad, Pacini je još jednom prevario Julija Sergija za veliku pobedu svog tima.

Do kraja sezone Inter mora u goste Laciju i Sijeni, a igra kod kuće protiv Kijeva, dok Roma gostuje kod Parme i Kijeva, a na domaćem terenu dočekuje Kaljari.

Povezana vest:  Rumenige: Gece će u Bajernu postati svetski igrač

Siena i Livorno više se ne mogu ni matematički spasiti ispadanja iz Serie A, jedino još Atalanta gaji nade u čudo. Ali, Bolonja je pobedila na svom terenu Parmu sa 2-1, a Lazio na gostovanju Đenovu istim rezultatom i time su pobegli sastavu iz Bergama na pristojnu bodovnu prednost. Lazio ima šest bodova više od zone ispadanja, a Bologna pet.