Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović, Nikola Jokić, Miloš Teodosić i Nemanja Bjelica u noći između ponedeljka i utorka imali su zapažene učinke za svoje ekipe u NBA ligi.

Bjelica je za pobedu Minesote od 126:118 nad Los Anđels Klipersima postigao 18 poena, uz devet skokova i četiri asistencije.

Za LA Kliperse Teodosić je postigao 15 poena, uz šest asistencija i tri skoka.

Minesotu su do pobede u gostima predvodili odlični Endrju Vigins sa 40 poena i Džef Tig sa 30, dok je u ekipi LA Klipersa Blejk Grifin imao „tripl-dabl“ učinak od 32 poena i po 12 skokova i asistencija.

Povezana vest:  EVROLIGA, ŽREB, Partizan u trećem "šeširu"

Minesota sada ima 30 pobeda i 18 poraza, dok Klipersi imaju polovičan učinak, odnosno po 23 trijumfa i poraza.

Denver je u uzbudljivom meču pobedio Portland sa 104:101, najviše zahvaljujući dobrom izdanju Džamala Mareja koji je postigao 38 poena, uz šest asistncija i pet skokova.

Jokić je za 32 minuta na parketu ostvario „dabl-dabl“ od 16 poena i 12 skokova, a imao je i pet asistencija.

U ekipi Portlanda Damijan Lilard postigao je 25 poena, dok je Jusuf Nurkić dodao 19.

Denver je ovom pobedom ostao u konkurenciji za plasman u plej-of, pošto sada ima 24 trijumfa, uz 23 poraza i nalazi se na osmom mestu Zapadne konferencije, dok je Portland sedmi sa trijumfom više i porazom manje.

Povezana vest:  NBA VESTI, Indijana vratila seriju na početak

Bogdanovićev Sakramento je još ranije ostao bez šansi da se plasira u plej-of, pa tako poraz od 112:107 u gostima od Šarlota nije imao veliki uticaj na ekipu.

Srpski košarkaš je za 28 minuta na parketu postigao 10 poena, uz sedam asistencija i dva skoka. Najefikasniji bio je Skal Labisier sa 23 poena, dok je Badi Hild dodao 18.