Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su večeras izgubili od Bamberga sa 62:86 (23:21, 25:13, 9:23, 17:17) u 23. kolu Evrolige.

U ekipi Zvezde istakao se Matijas Lesor sa 12 poena, dok su po 11 postigli kapiten Branko Lazić i Tejlor Ročesti.

Bamberg je do pobede predvodio Dorel Rajt sa 21 poenom, a Dejan Musli ubacio je 13.

Povezana vest:  Majkl Džordan prodaje kuću vrednu 29 miliona dolara

Ekipa Dušana Alimpijevića dobro je počela utakmicu i posle prve četvrtine bila u prednosti, pre svegaa predvođena Brankom Lazićem koji je postigao devet poena za minuta. Usledio je veliki pad u igri crveno-belih, Bamberg je konfuznu i bezidejnu igru Zvezde maksimalno iskoristio i postepeno počeo da uvečava prednost.

Zvezda je u pojedinim trenucima drugog poluvremena imala zaostatak i od 28 poena – 52:80, da bi u poslednjih nekoliko minuta ipak delimično uspela da ublaži poraz.

Povezana vest:  Mile Ilić: Pobedićemo kada se oporavimo od povreda

Ovim porazom Zvezda je značajno umanjila šanse da se nađe u plej-ofu Evrolige, pošto je sada 12. sa devet pobeda i 14 poraza, koliko ima i jedanaestoplasirani Bamberg.