nba_novi_logoNBA VESTI

Kingsi savladali Nagetse, Tanderi Maverikse

Bez najboljeg igrača Dirka Novitckog i trećeg strelca ekipe Karona Batlera Dalas Maveriksi jednostavno nemaju snagu da pariraju dobrim timovima. Oklahoma Siti Tanderi, koji to i jesu, slavili su u Amerikan Eirlajnes Centru 99:95.

Sjajni Nemac propustio je i šestu uzastopnu utakmicu, što mu se nikada do sada u NBA karijeri započetoj 1998. godine nije dogodilo. U periodu bez Novitckog Dalas je ostvario samo dve pobede. Tajson Čendler ubacio je 14 koševa i uhvatio 18 lopti pod obručima, a Šon Marion postigao je 25 poena, što mu je i rekord sezone, međutim, uprkos neizvesnoj završnici treba reći da su gosti, predvođeni sa 28 poena Kevina Duranta, pet minuta pre kraja imali 11 koševa prednosti što domaćin ni u jednom trenutku nije uspeo da smanji na više od četiri razlike.

U drugoj utakmici dana Sakramento Kingsi odigrali su napadački najboljih 48 minuta i savladali Denver Nagetse sa 122:102 usput poklonivši svom treneru Paulu Vesthalu 300. pobedu karijere.

Tureke Evans, prošlosezonski najbolji novi igrač lige, povukao je sa 27 poena i 12 asistencija, De Markus Kousins dodao je 20, a još su četvorica igrača domaće ekipe ubacila ne manje od 13 poena u tek osmoj pobedi Kingsa u 33. utakmici sezone. Karmelo Entoni je utakmicu završio sa 26 koševa za poraženi Denver, dok je Nene Hilario dodao 17 uz osam skokova.