jovanovic_par_mak

EVROLIGA

Vlada Jovanović: Nastavljamo borbu!

Ekipa Partizana mt:s nije uspela da u Belgiji iskoristi prvu meč loptu za prolazak u Top 16 fazu Evrolige. Ekipa Šarlroa je uspela da prvi put ove sezone pobedi u svojoj dvorani, slavili su rezultatom 84:79 (13:18, 24:20, 32:23, 15:18).

-Imali smo pritisak, prvo iz razloga što smo ovom utakmicom mogli da rešimo jedan deo posla što se tiče prolaska dalje. Nastavljamo borbu, imamo još dve utakmice i svaka je nova šansa za ostvarenje tog cilja. Druga stvar je ta da smo mi u toku ovog dela sedmice morali da presložimo redove i ovo je prvi put da nastupamo u drugačijem sastavu, i jednostavno ekipa mora na to da navikne. Da teret koji je ranije bio na drugim igračima sada mora da bude podeljen na igrače koji su ovog trenutka u sastavu. Mislim da smo solidno odigrali prvu i polovinu druge četvrtine. Međutim, opet nam se desio pad krajem druge i početkom treće četvrtine. Pre svega su oni odigrali jako dobro napade mi smo delimično lošije odigrali odbranu, protiv ekipe koja stvarno ima jako dobar šut za tri poena. Imaju vrlo kvalitetnog igrača na poziciji jedan koji je jako dobar pik-en-rol igrač i ume to znalački da iskoristi. Praktično tu su negde prelomili utakmicu sa serijom koja je bila na njihovoj strani i koja je bila velika. Na kraju krajeva, mi smo kraj treće i četvrtu četvrtinu kontrolisali utakmicu, međutim, u presudnim trenucima nismo uspeli da poenima prelomimo meč na našu stranu i ova utakmica nam se izvukla iz ruku – rekao je šef stručnog štaba Partizana mt:s Vladimir Jovanović.

Povezana vest:  POKRENUTA PRVA NBA FONDACIJA ZA PODRŠKU CRNAČKOJ ZAJEDNICI I GENERACIJSKIM PROMENAMA