partizan_makabi_macvan

REGIONALNA LIGA
Makabi slavio u Pioniru protiv Partizana

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u hali Pionir od Makabija iz Tel Aviva sa 84:78 (17:24, 31:24, 22:15, 14:15) u derbi utakmici 18. kola Jadranske lige.
Izraelskom timu to je bila 16. pobeda u takmičenju, dok su crno-beli zabeležili šesti poraz, a drugi zaredom.
Gosti iz Tel Aviva su utakmicu prelomili krajem druge i u trećoj četvrtini. Nakon odličnog početka crno-belih, Makabi je prvo stigao minus od 13 poena, a zatim i došao do tolike prednosti u 29. minutu (70:57).
Uspeli su izabranici Vlade Jovanovića sredinom poslednje deonice da priđu na 78:75, ali su iskusni igrači Makabija rutinski priveli meč kraju.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Tal Burštajn sa 18 poena, dok je Sofoklis Skorcijanidis postigao 12 poena.
Uprkos porazu Partizana, dobru partiju kod crno-belih pružio je mladi Danilo Anđušić sa 18 poena, a Vladimir Lučić dodao je na to još 16 poena.