DEVETO KOLO NLB LIGE

Hemofarm ostvario novu pobedu

Bosna – Hemofarm 72:82 (18:16,19:23,6:26,29:17)

Čudo se nije dogodilo. Bosna ASA BHT pretrpela je novi poraz u NLB ligi. Hemofarm je bio bolji u svim segmentima, iako se u prvom poluvremenu nije tako činilo s obzirom da je index domaćih igrača iznosio 46, a gostujućih samo 28.

stefan_markovic_hmf_kosDomaćin je dobro otvorio meč i činilo se da je na pragu iznenađenja. Njegovi igrači bili su motivisani i angažovani što je pokazao i rezultat u 4. minutu (7:1). Početno vodstvo nije zbunilo iskusne goste koji su se vrlo brzo vratili u igru i poveli sa 9:8. Oba sastava imala su dosta promašenih otvorenih šuteva, a „farmaceuti“ koji su poznati kao jako dobra ofanzivna ekipa prvu trojku postigli su tek u 9. minutu. Prvi period završen je vodstvom Bosne rezultatom 18:16. Agresivnija igra domaćina donijela mu je 5 poena prednosti u 15. minutu (27:22). No, ni to nije zbunilo goste koji su preko raspoloženog Jagodnika izjednačili na 32:32, a u finišu prvog dela i poveli sa 37:34.

Jagodnik je bio sjajan i na početku trećeg perioda. U tim trenucima gosti su ubacili „u brzinu više“ i domaćin je bio nemoćan. Agresivna igra Hemofarma u odbrani i presing po celom parketu doneli su rezultat. Bosna je bila bezidejna, nemoćna, a Hemofarm je neumoljivo punio koš Sarajlija. Podatak da je sastav Vlade Vukoičića postigao samo 6 poena za deset minuta, a primio čak 26 dovoljno govori o odnosu snaga na parketu.

Povezana vest:  Pobede Golden Stejta, San Antonija i Bruklina

Visoko vodstvo kao da je uspavalo goste koji su na početku zadnjeg perioda primili 14 koševa, a da nisu niti jednom pogodili domaći. Rezultat na semaforu bio je 55:65 i do kraja meča ostalo je sedam minuta, odnosno dovoljno vremena da Sarajlije nadoknade propušteno. Ipak, da su bolji i kvalitetniji rival Vrščani su pokazali upravo u tim trenucima. Pašalić je „prodao“ dve lopte i bilo je to dovoljno da se gosti saberu i do kraja mirnom i sigurnom igrom sačuvaju prednost. Sve što je Bosna do kraja uspela uraditi je smanjenje razlike na sedam koševa (69:76).

Povezana vest:  Košarkaši Srbije osvojili turnir "Trofej Beograda 2015"

Stevan Karadžić, trener Hemofarm STADA je rekao posle meča.

– Odigrali smo dva različita poluvremena. Nismo bili na potrebnom nivou u prvom da bi u drugom delu, tačnije trećem periodu malo stegli odbranu i ostvarili ključnu prednost. Na kraju smo izvršili izmene koje su nas skoro koštale uspeha. Ovo nije prvi put da nam se dešavaju ovakve stvari. To ćemo morati posebno analizirati. Bosni želim mnogo sreće u narednom period – rekao je Karadžić.