nba novi logoNBA VESTI
Majami poražen u Sakramentu

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Sakramento je jutros, posle produžetka, savladao Majami sa 108:103.
Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav epilog pošto je aktuelni šampion tokom prve četvrtine stekao prednost od čak 17 poena. Kako je vreme odmicalo ta prednost se topila, između ostalog, i zbog činjenice da je Lebron Džejms praktično bio usamljen, jer su Dvejn Vejd i Rej Alen izostali zbog povrede.
Na suprotnoj strani trio De Markus Kazins, Rudi Gej i Ajzea Tomas pojačavao je ritam i na kraju Sakramentu doneo tek 9. pobedu u prvenstvu u kojem je doživeo 19 poraza.
Kazins je utakmicu završio sa 27 koševa, 17 skokova i pet asistencija. Gej je ubacio poen manje, dok je učinak Tomasa iznosio 22 koša i 11 asistencija.
Sa 33 poena Džejms je bio najefikasniji akter susreta, pri čemu je imao osam skokova i isto toliko asistencija. Očigledno je odsustvo Vejda i Alena imalo uticaja na rezultat pa je Majami pretrpeo 7. poraz u prvenstvu.
Miroslav Raduljica i Nemanja Nedović za približno isto vreme imali su sličan učinak – veoma skroman. Za šest minuta i jedan sekund Raduljica je ubacio dva poena Bruklinu koji je savladao njegov Milvoki sa 104:93.
Nedović je na terenu proveo deset sekundi duže, pri čemu je pogodio jednu „trojku“ iz tri pokusaja. Ta tri poena i dva skoka su sve što je učinio srpski reprezentativac u pobedi Golden Stejta protiv Finiksa – 115:86.