srbija-makedonijaSENIORI – PRIPREME ZA XXI SVETSKU LIGU 2010.
Pobeda Srbije
Muška seniorska reprezentacija Srbije pobedila je BJR Makedoniju u prijateljskoj utakmici sa 3:1, po setovima 25:20, 25:27, 25:14 i 25:16, posle 85 minuta igre. Po završetku regularnog toka utakmice, treneri Igor Kolaković i Svetsilav Pejica su se dogovorili da se odigra i peti set, koji su Makedonci rešili u svoju korist sa 25:21, posle 20 minuta igre. Utakmicu u dvorani Šumice posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Predrag Balandžić i Dejan Rogić.
SRBIJA: U. KOVAČEVIĆ (5), IVOVIĆ (3), JANIĆ (3), PETKOVIĆ (3), TERZIĆ (14), NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ (8), DOKIĆ (8), ATANASIJEVIĆ (20), VEMIĆ (2), PETROVIĆ (13), ILIĆ, RADOVIĆ (9), N. ČUBRILO (3). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.
MAKEDONIJA: STEVOVSKI, GJ. GJORGIJEV (1), JOSIFOV (10), N. GJORGIJEV (16), V. MILEV (5), MILKOV (12), SIMOVSKI, RISTOSKI, ĐORĐEVSKI (3), MITEV (2), TRAJČEVSKI (4), GINOV, A. MILEV (13), ZAFIROV (5). TRENERI: SVETISLAV PEJICA I TRAJAN ATANASOV.
U prvoj od dve prijateljske utakmice, Srbija je pobedila BJR Makedoniju, u meču u kome su domaćini bili apsolutni favoriti, iako u podmlađenom sastavu.
U prvom setu je viđena izjednačena borba, u kojoj je Srbija ipak stigla do vođstva od 1:0. U drugom setu, izabranici Igora Kolakovića su prokockali tri poena prednosti u finišu (23:20) i čak dozvolili Makedoncima da prvi stignu do set lopte, a zatim i do izjednačenja na 1:1. U trećem i četvrtom setu, angažovanijom i kvalitetnijom igrom Srbija je rutinski stigla do trijumfa. Srbija i Makedonija će sutra od 15,00 časova u Smederevu odigrati drugu prijateljsku utkamicu.
Povezana vest:  Izjednačen rekord po broju ekipa – u Somboru 41 tim na devetom turniru "Vip Beach Masters"