Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu na startu turnira 20. grupe V vikenda I Lige nacija 2018. u Santa Feu i teoretski obezbedile učešće na Finalnom turniru u Nanđingu. Srbija je večeras u 1. kolu savladala SAD sa 3:1, po setovima 30:28, 23:25, 25:20 i 25:18, posle 115 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Nacionalnog tehnološkog univerziteta posmatralo je 1900 gledalaca, a sudili su Hosmer Peres Broće iz Portorika i Anđela Gras iz Brazila.

Sjajan meč su odigrale odbojkašice Srbije i savladale prvoplasirane SAD. Pobeda je mogla biti i maksimalna, ali su Amerikanke uz dosta sreće stigle do izjednačenja na 1:1 u setovima. Nisu se seniorke Srbije uplašile Amerikanki, naprotiv, bile su izuzetno motivisane, borbene i lucidne, pa je pobeda više nego zaslužena.

SAD su povele na početku meča sa 7:3, a Srbija u nastavku uspela da smanji na 9:8. Izjednačila je Srbija na 10:10, a zatim povela sa 14:11. SAD su serijom 4:0 stigle do prednosti od 15:14. Uzvratila je Srbija sa dva vezana poena za novo vođstvo – 16:15. Usledila je igra poen za poen do 19:19 kada je Srbija povela sa 21:19. Imala je Srbija i tri poena viška – 23:20, a SAD su smanjile na 23:22. Vodila je Srbija sa 24:22, ali su Amerikanke izjednačile i potom stigle do 25:24. Izjednačila je Bjelica na 25:25, a Stevanovićeva donela Srbiji treću set loptu – 26:25. Nije Srbija iskoristila ni treću, ni četvrtu set loptu, da bi potom SAD stigle do svoje druge set lopte – 28:27. Nisu je realizovale Amerikanke, a onda je Bjelica donela petu set loptu, koju su odbojkašice Srbije iskoristile za konačnih 30:28, za prednost od 1:0 u setovima.

Povezana vest:  400 budućih odbojkašica i odbojkaša odigralo više od 50 utakmica na turniru "Sajam 2014."

Odlično je Srbija počela drugi set i povela sa 5:1 i 9:2. Amerikanke su smanjile na 10:7, a Srbija potom povela sa 14:9 i 16:10. Vodila je Srbija sa 18:12, a Amerikanke serijom 6:0 stigle do izjednačenja na 18:18. Nakon izjednačenja na 19:19, SAD su povele sa 20:19, pa 22:20. Izjednačila je Srbija na 22:22, a SAD stigle do prve set lopte koju su iskoristile za 25:23 i izjednačenje na 1:1.

Slično kao u drugom setu, Srbija je u trećem povela sa 5:1, 8:2 i 12:6. Povela je Srbija sa 14:7, a SAD smanjile na 14:10. Serijom 3:0 Srbija stiže do 17:10, pa 21:14. Srbija je treći set rešila u svoju korist sa 25:20 i povela sa 2:1 u setovima.

Vodila je Srbija u četvrtom setu sa 5:2, pa 9:5, a SAD smanjile na 9:7. Usledilo je vođstvo Srbije od 12:8, pa 18:10, a u finišu 21:13. Srbija je četvrti set dobila sa 25:18, a meč sa 3:1 za plasman na Finalni turnir Lige nacija !