Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču na XIX SP 2018. u Bariju. SAD su večeras u prvom meču u C grupi pobedile Srbiju sa 3:2, po setovima 15:25, 25:14, 21:25, 25:20 i 15:10, posle 134 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Palaflorio posmatralo je 3150 gledalaca, a sudili su Fabricio Paskvali iz Italije i Đang Liju iz Kine.

Utakmicu u Bariju posmatrali su Ivan Miljković, prvi potpredsednik OSS, Vasa Mijić, Veljko Petković i Andrija Gerić, osvajači zlatne medalje na OI 2000. u Sidneju, kao i više od 40 predstavnika Regionalnih odbojkaških saveza iz Srbije, koji su u Bari iz Srbije doputovali sinoć autobusom.

Seniori Srbije su poraženi u Bariju od SAD, u meču u kome je pobednik odlučen tek posle pet setova. Vodila je Srbija sa 2:1 u setovima, ali nije uspela da okonča meč posle četiri seta, jer to Amerikanci nisu dozvolili. U petom setu, Srbija je lose počela i to je na kraju i rezultiralo trijumfom SAD.

Povezana vest:  KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011, Pobeda Grčke

Posle odlične igre u prvom setu, Srbija je stigla do vođstva, a uzvratile su SAD na identičan način za izjednačenje na 1:1 u setovima. U trećem setu se vodila izjednačena borba, da bi Srbija u finišu uspela da se rezultatski odvoji, dobije set sa 25:21 i povede sa 2:1 u setovima. Amerikanci su u četvrtom setu vodili sa 19:12, ali je Srbija smanjila na 19:15, pa zatim 20:18, ali su Amerikanci povisili na 22:18. Sa dva vezana poena, Srbija smanjuje na 22:20, ali su SAD zatim osvojile tri uzastopna poena za konačnih 25:20 za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Povezana vest:  JUNIORKE – KVALIFIKACIJE ZA XVI SP 2011, Treća maksimalna pobeda Poljske

U petom setu, SAD su povele sa 4:0, a Srbija odmah smanjila na 4:3. Poveli su Amerikanci sa 7:4, pa 9:5 i 11:6. Srbija je smanjila na 11:8, ali su SAD odmah povećale na 13:8. Nije Srbija uspela da preokrene rezultat, pa su SAD peti set dobile sa 15:10, a meč sa 3:2.

Srbija će sutra, u drugoj utakmici u C grupi, igrati protiv Kameruna od 20.30 časova, uz direktan prenos na TV SK 1.

SENIORI – XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA):

C GRUPA – BARI (Palaflorio, 5080), ITALIJA:

SREDA, 12. SEPTEMBAR:

SRBIJA – SAD   2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15)

Povezana vest:  Vladimir Grbić dobitnik prestižne nagrade „Vidovdanski vitez 2015."

KAMERUN – TUNIS       3:0 (25:20, 28:26, 25:21)

RUSIJA – AUSTRALIJA   3:0 (25:21, 25:20, 25:16)

SAD – TUNIS                17.00

Plasman u II fazu izboriće 4 selekcije, uz prenošenje svih osvojenih bodova u grupi.