Muška seniorska reprezentacija Srbije pobedom nad Australijom na XIX SP 2018. u Bariju, stigla je do nova tri boda i tako samo potvrdila svoje učešće u narednoj fazi takmičenja. Meč sa Australijom završen je u četiri seta 25:20, 21:25, 25:1 7 i 25:19 posle 105 minuta igre. Srbi sutra imaju slobodan dan; u utorak sa Rusijom (20.30).

Utakmicu u dvorani Palaflorio posmatrlao je 2000 gledalaca a sudili su Hektor Ortiz iz Portorika i Mario Bernaola Sančez iz Španije.

Srbija je nešto slabije ušla u sam meč što je rezultiralo vođstvo Australije od 2:6 i 3:7. Ipak, uz veliku volju i sjajnu igru, Srbija je blokom Marka Podraščanina stigla do izjednačenja od 7:7. Usledila je igra poen za poen a Srbi do prvog vođstva na utakmici dolaze tek kod 14:13. Veću razliku od 4 poena izabranici trenera Nikole Grbića prave posle asa Marka Ivovića za 21:17 a posle prelepe igre naših momaka, pogotovo kapitena Nemanje Petrića, na semaforu je zasijalo 23:18. Srbija je iskoristila drugu set loptu napadom Podraščanina za 25:19 i 1:0 u setovima.

U drugom setu Srbi su imali vođstvo od 16:14 na drugom obaveznom predahu kada je usledila dobra igra protivničkog tima. Preko kapitena Pol Karola Australija dolazi do vođstva od 19:21 a napadom Grema kroz sredinu i do 21:24. Australija je iskoristila prvu set loptu za izjednačenje u setovima od 1:1.

U nastavku meča Srbija je igrala silovito. Vodila je 9:5, 12:7 i 16:9 što je jasno govorilo kome će pripasti ova deonica meča iako su protivnici u par navrata pravili serije kojima su zapretili Srbiji. Treći set završen je 25:17 asom Srećka Lisinca.

Povezana vest:  KADETKINJE – X EP 2013., Srbija maksimalno protiv Francuske

Vođstvom od 6:3 Srbije je otvorila četvrti set. Igrali su Petrić i momci na vikosom nivou, isticao se Lisinac napadima iz druge linije i iz “zone 2” što je dodatno zbunilo proitivnike (16:9 na drugom tehničkom tajm autu). Na kraju meča, sva tri boda zasluženo su pripali Srbiji koja sa tri uzastopne pobede ide u drugu rundu takmičenja – 25:19.

Srbija će sutra (ponedeljak, 17. septembar) imati slobodan da, a u utorak (18. septembra) odigraće peti i poslednji meč u C grupi, protiv selekcije Rusije, od 20.30 časova, uz direktan prenos na TV SK 3.

SENIORI – XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA):