Muška seniorska reprezentacija Srbije osvojila je jedan bod u drugoj utakmici na turniru 14. grupe IV vikenda II Lige nacija 2019. u Milanu. Poljska je večeras, u 2. kolu, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 32:30, 21:25, 25:21, 19:25 i 15:11, posle 138 minuta igre.

Kao u meču protiv Italije, Srbija je odlično zaigrala u prvom setu, ali su Poljaci ipak prvi stigli do set lopte. Nisu uspeli da iskoriste tri set lopte, ali ni Srbija svojih pet, pa su na kraju, posle čak 38 minuta igre, Poljaci poveli sa 1:0. Nastavila je Srbija u dobrom ritmu i u drugom setu, što joj je donelo izjednačenje na 1:1. Uzvratila je Poljska na isti način i istim rezultatom (25:21) i povela sa 2:1. Još boljom igrom Srbija je stigla do izjednačenja na 2:2. Više sreće u petom setu imala je Poljska, koja je odlučujući set dobila sa 15:11 za pobedu od 3:2.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA 2013/2014, Dostojanstven rastanak od domaće publike

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Argentine od 17.00 časova (TV SK2).