seniorke_evro_liga_2011 (3)

GRAN PRI

Sjajno izdanje srpskih odbojkašica

U trećem, poslednjem kolu drugog vikenda Gran prija 2011, ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je jutros u Komakiju (Japan) selekciju S A D sa 3:1 (25:12, 17:25, 25:23, 25:15). Utakmica je odigrana u Park Areni Komaki pred 2.900 gledalaca, a sudili su Magdi Ali Hafez iz Egipta i Tunišanin Taufik Budaja.

SRBIJA: Lazarević, Brakočević (22), Malagurski (14), Krsmanović (10), Malešević, Molnar (6), Antonijević, Vesović, Ognjenović (1), Ninković, Rašić (13) i Chebić.

Povezana vest:  XI SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2014., Za titulu Zenit – Kruzeiro

SAD: Berg (4), Dejvis, Boun (6), A. Glas, Tamas, K. Glas, Larson (6), Metkalf, Tom (9), Akinradevo (12), Hodž (11) i Huker (10).

Fantastičnom igrom, posebno u prvom i poslednjem setu, izabranice Zorana Terzića potpuno zasluženo su savladale favorizovanu američku selekciju i osvojile tri boda koja mogu biti veoma značajni u trci za finalni turnir. Samo 12 poena Amerikanki u prvom setu najbolja su ilustracija sjajne partije srpskog nacionalnog tima.

Povezana vest:  SENIORKE, XXVII EP 2011, Predstavnici Infront Media posetili Beograd i Zrenjanin

Neočekivano, usledio je pad koncentracije naših odbojkašica u drugom setu, što su Amerikanke iskoristile i izjednačile rezultat. U trećem, vodila se velika borba. Rezultatska neizvesnost trajala je do samog finiša, kada je naš tim stigao do četiri „vezane“ set lopte (24:20). Poslednja od njih je iskorišćena i Srbija je povela sa 2:1.

U odlučujućem setu Terzićeve izabranice nisu ništa prepuštale slučaju i lako meč privele kraju.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Skavolini prejak za odbojkašice Crvene zvezde

Pored utakmice Srbija – SAD, u okviru H grupe odigran je i meč Japan – Dominikanska Republika 3:1 (25:22, 26:24, 23:25, 25:20), pa konačna tabela izgleda ovako:

1. S A D 3 2 1 7:3 6

2. Srbija 3 2 1 7:4 6

3. Japan 3 2 1 6:5 6

4. Dom. Republika 3 0 3 1:9 0

Takmičenje za Gran pri 2011, nastavlja se utakmicama trećeg vikenda koje se igraju od 19. do 21. avgusta u Tokiju. Rivali najboljim srpskim odbojkašicama biće reprezentacije Japana, Rusije i Južne Koreje.