Srpski tandem strelaca pištoljem Damir Mikec i Dimitrije Grgić ponovo se našao u društvu najboljih na Svetskom kupu u Minhenu, ali ovaj put nijedan od naših asova se nije okitio medaljom.

Danas su se obojica plasirali u finale nadmetanja vazdušnim pištoljem. Mikec je osvojio peto, a Grgić osmo mesto. Pre dva dana, Grgić je u finalu MK pištoljem slobodnog izbora stigao do bronze, a Mikec do četvrte pozicije.

U kvalifikacijama vazdušnim pištoljem startovalo je 112 strelaca. Mikec je sa 586 krugova zauzeo peto mesto, dok je Grgić sa 583 bio sedmi. Treći srpski strelac, Duško Petrov se takođe našao u gornjoj polovini plasmana. Plasirao se na 51. poziciju.

U finalu Grgić nije sjajno počeo. Posle prvih pet hitaca nalazio se na poslednjoj poziciji, jer do tada nije uspeo da pogodi nijednu “desetku”. Mikec je bio nešto bolji, pa je držao peto mesto, a u seriji od 5. do 10. dijabole je blistao. Nizao je pogotke u centar i serija “desetki”, ga je izbacila na čelnu poziciju. Kad je, od 12. dijabole krenulo ispadanje, Dimitrije Grgić je završio takmičenje kao osmi, a Mikec je i dalje bio u konkurenciji za odličja u vrlo kvalitetnom finalu. Ipak, nije do kraja nastavio u odličnom ritmu, pa je u 16. seriji eliminisan i zauzeo peto mesto.

Povezana vest:  STRELJAŠTVO, Prezadovoljan stručni štab

Trijumfovao je Pavlo Korostilov, nekadašnji omladinski prvak Evrope i svojevremeno pobednik Beogradskog internacionalnog mitinga. Pogodio je 240,9 krugova i značajno nadmašio dosadašnji svetski juniorski rekord – 239,8, koji je od Evropskog prvenstva u Mariboru držao Rus Anton Aristarkov. Srebro je pripalo iskusnom Japancu Tomajukiju Macudi , bivšem prvaku sveta i osvajaču više od 20 medalja u svetskim kupovima.   Najbolji strelac pištoljem današnjice Korejac Đongoh Đin je  možda i najveći heroj finala. Osvajač četiri olimpijska zlata, svetski prvak vazdušnim i MK pištoljem slobodnog izbora (kojim je olimpijski prvak) je sredinom finala bio vrlo blizu začelja i malo je nedostajalo da posle 14. serije ispadne kao sedmi. A onda je krenuo kao brzi voz, prestizao je rivale, između ostalog i Mikeca  i došao do bronze, do svoje druge medalje u Minhenu, jer pre dva dana osvojio je zlato vazdušnim pištoljem.

Povezana vest:  KUGLANJE, Crvena zveda savladala Kragujevac, derbi Kristalu, Singidunum pobedio Apatinke

Danas je nastavljeno i završeno takmičenje u trostavu za dame. Na vatrenu liniju izašle su dve srpske takmičarke, koje su u nedelju uspešno prošle eliminacije. Dragana Todorović je pogodila 584 kruga (dva više nego u nedelju u eliminacijama), što je bilo dovoljno za 19. mesto. Od finala su je delila dva kruga. Andrea Arsović je sa 578 krugova (osam manje nego u eliminacijama) zauzela 43. poziciju. Zlato je osvojila Hrvatica Snježana Pejčić.

Vazdušni pištolj, muškarci: 1. Pavlo Korostilov (Ukrajina) 240,9 (svetski juniorski rekord), 2. Tomojuki Macuda (Japan) 238,7, 3. Đongoh Đin (Južna Koreja) 218,4, 4. Suengseob So (Južna Koreja) 198,1, 5. Damir Mikec (Srbija) 176,7, 6. Tugrul Ozer (Turska) 156,6, 7. Oleg Omelčuk (Ukrajina) 136,2, 8. Dimitrije Grgić (Srbija) 115,1. Kvalifikacije: 1. Macuda 588, 2. Omelčuk 586, 3. Mikec 586… 7. Grgić 583… 51. Duško Petrov 572… Ukupno 112 strelaca. Za finale 582

Povezana vest:  KUGLANJE, Udruženje „Uvek sa decom“ i Kuglaški savez Srbije na humanom zadatku

MK puška trostav (3 puta 20metaka), žene: 1. Snježana Pejčić (Hrvatska) 462,2, 2. Selina Gšvandtner (Nemačka) 455,4, 3. Jolin Ber (Nemačka) 444,6, 4. Rike Maeng Ibzen (Danska) 432,9, 5. Julija Karumova (Rusija) 422,5… Kvalifikacije: 1. Gšvandtner 590, 2. Polina Koroševa (Rusija) 587, 3. Anješka Nagaj (Poljska) 587… 19. Dragana Todorović 584 (196 klečeći, 197 ležeći, 191 stojeći stav)… 43. Andrea Arsović 578 (191, 196, 191)… Za finale 586. Ukupno 70 takmičarki. U eliminacijama startovalo 99 strelkinja