Kuglaši srpskog šampiona i pobednika Kupa Srbije Beograda, pokupili su sve trofeje na međunarodnom turniru povodom Dana oslobođenja Skoplja.

Osvojili su prvo meto u ekipnoj konkurenciji, a trojici prvotimaca Beograda pripala su tri prva mesta u pojedinačnom rangiranju. Slavio je Čongor Baranj sa 642 čunja ispred Njegoša Šakića sa 636 i Uroša Jagličića sa 624 čunja.

Povezana vest:  SKI SKOKOVI, Pobeda Andreasa Keflera u Saporu

U ekipnoj konkurenciji, Beograd je trijumfovao sa  3.856 čunjeva, ispred zagrebačkog Medvešćaka sa 3.490 čunjeva i slovenačkog Kalcit Kamnika sa 3.475 čunjeva. Skopski Vardar je četvrti sa  3.474 čunjeva, a Revita  iz  Banjaluke peta sa 3.453 čunja.

Igralo se sa osam igrača. I u ovom rangiranju, Beograd  je takođe bio najbolji sa 4.744 čunja ispred Medveščaka 4.559 (najbolji igrač Bojan Vlačevski sa 609 čunjeva)  i Kalcita 4.542 čunja (najbolji igrač Janže Ližan sa 605 čunjeva).

Povezana vest:  KUGLANJE, Sel i Ernješi osvojili Evropski kup sa Segedinom, Zavarko, Ćalić i Ponjavić treći u Svetskom kupu, subotički Pionir četvrti u ženskom Svetskom kupu

Ekipa trenera Vojka Pavlovića igrala je u sastavu: Željko Miličević 605, Uroš Jagličić 624, Mateja Šakić 546, Njegoš Šakić 636, Jovica Štikovac 542, Nikola Popović 560, Čongor Baranj 642, Goran Ostojić (kapiten) 589.

Beogradu je ovaj turnir bila poslednja porba pred start prvenstvene trke i odbranu titule u Super ligi Srbije. U nedelju od 16 časova na Banjici u prvom kolu dočekuje prošlogodišnjeg vicešampiona Kordun iz Kljajićeva.

Povezana vest:  Zbog Emilije Đurović srpsko skijanje ima budućnost