Amerikanka Simon Bajls postala je danas prva gimnastičarka u istoriji koja je osvojila 13 zlatnih medalja na Svetskom prvenstvu.

Bajls je danas osvojila zlato u preskoku na šampionatu sveta u Dohi i tako stigla do svog 13. najsjajnijeg odličja i pretekla Belorusa Vitalija Šerba koji je tokom karijere 12. puta bio prvak sveta.

Zlato u preskoku je treće koje je 21-godišnja Bajls osvojila na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, nakon trijumfa u ekipnoj konkurenciji i višeboju.

Povezana vest:  BADMINTON, BALKANSKO PRVENSTVO U BADMINTONU ZA IGRAČE DO 13 GODINA

Bajls se danas još jednom popela na pobedničko postolje u Dohi, ali na drugu stepenicu.

Ona je u dvovisinskom razboju osvojila srebro, dok je zlato pripalo Nini Derval iz Belgije.

Simon Bajls, koja se nije takmičila još od Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru 2016. godine, do sada je na šampionatima sveta osvojila ukupno 17 medalja, odnosno tri je dele od rekorderke Ruskinje Svetlane Horkine.

Povezana vest:  Svečano otvaranje ovogodišnjih Sportske igre mladih 25. maja u Sremskoj Mitrovici