Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je osmi put uzastopno veliki kristalni globus, pošto je u današnjoj trci u slalomu u Kranjskoj Gori zauzeo treće mesto.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa Hiršer ima nedostižnih 509 bodova prednosti nad Francuzom Aleksijem Pantiroom. Do kraja sezone u Svetskom kupu ostale su još četiri trke i maksimalnih 400 bodova.

Pobedu u slalomu danas je ostvario Švajcarac Ramon Cenhojzern rezultatom 1:39,54 minuta, drugi je bio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 1,15 sekundi zaostatka, dok je Hiršer prošao kroz cilj sa 1,17 sekundi zaostatka. Pantiro je trku završio na sedmom mestu.