Tina Maze 2013ALPSKO SKIJANJE
Maze najbrža u Ofteršvangu

Slovenka Tina Maze pobednica je desetog slaloma sezone koji je za Svetski kup alpskih skjašica vožen danas u njemackom Ofteršvangu.
Ona je bila druga nakon prve vožnje, a do pobede došla je u vremenu minut, 52 sekunde i 85 stotinki.
To je njena deseta pobeda ove sezone, ukupno 21. u Svetskom kupu.
Maze, koja je ranije obezbedila trofeje u veleslalomu i Svetskom kupu, današnjom pobedom prezuela je vođstvo u plasmanu slaloma i 22. put ove sezone izborila plasman na pobedničko postolje.
Ona je za 25 stotinki bila brža od Švajcarkinje Vendi Holdener, koja je prvi put izborila pobedničko postolje u Svetskom kupu.
Svetska šampionka u slalomu iz Šladminga i vodeća nakon prve vožnje, Amerikanka Mikaela Šifrin, osvojila je treće mesto sa 75 stotinki zaostatka za pobednicom.
Na četvrtom mestu završila je Kanadanka Mari-Mišel Ganjo, peta je bila Švedanka Marija Pjetil-Holmer, a šesta Švedanka Frida Hansdotir.
Maze je prva u plasmanu slaloma sa 595 bodova i ima sedam više od drugoplasirane Šifrin.
Slovakinja Veronika Velez Zuzucova je treća sa 471 bodom.
Maze, koja je ranije obezbedila veliki kristalni globus, vodeća je i u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 2254 boda.
Ona je prva skijašica koja je osvojila više od dvije hiljade bodova u Svetskom kupu.
Nemica Marija Hefl-Riš je druga sa 1065, a treća Feninger sa 984 boda.