Juniorska reprezentacija Srbije pobedila je reprezentaciju Makedonije u prvom duelu za plasman od 13. do 16. mesta na Evropskom prvenstvu u Danskoj. Četa Nikole Markovića igrala je egal sa Makedoncima samo do 10. minuta da bi posle toga usledila serija golova uz sjajne odbrane Stanojlovića za rezultatsku prednost na poluvremenu.

Furiozni početak nastavka meča done je našoj juniorskoj reprezentaciji mirnu završnicu i beg sa začelja EP.

Povezana vest:  Potpisan protokol o saradnji MUP-a i RSS u organizaciji EP

U Subotu u 12.30 časova juniorima Srbije će u borbi za 13. mesto rival da bude bolji iz meča Rusija – Švedska.

SRBIJA – MAKEDONIJA 30:21 (13:9)

Dvorana: Arena Sid u Vamdrupu. Gledalaca: 100. Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Srbija 1(1), Makedonija 2(0). Isključenja: Srbija 12, Makedonija 6 minuta. Crveni karton: Milomir Radovanović u 57. (3×2).

SRBIJA: Rakocija, Arsenić 5, Kljajić, Barudžić 5, Stanojlović, Mitić, Dakić, Vorkapić 3, Leovac, Kolaković 7, Gačević 2, Ratković 1, Radovanović 1, Marković 3, Petrović 3, Đurđević.

MAKEDONIJA: Dimovski 1, Dimitrioski, Jagurinoski 3, Neloski 7, Tankoski, Tomovski, Velkovski 2,Markudov, Shilegov, Taleski 5, Kuzmanovski, Danilovski, Trpcevski, Krstevski 3, Palevski, Arsenovski.

Igrač utakmice: Luka Stanojlović (Srbija).