Srpska kadetska reprezentacija upisala je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj i to protiv Portugalije i tako izborila plasman među osam najboljih reprezentacija Starog kontinenta kolo pre kraja takmičenja po grupama! Rekao je trener Nenad Maksić da očekuje tešku, možda i težu utakmicu nego na startu, ali je odlično pripremio momke, koji su na terenu ostvarili plan.

Iako rezultatski ne izgleda tako, tokom najvećeg dela meča Srbija je imala „plus tri“ na kontu. Pad koncentracije, ishitreno isključenje i par promašenih zicera, koštali su nas prednosti na poluvremenu.

U nastavku, repriza. Srbija konstatno na „plus tri“, a ni sjajne odbrane junaka, golaman Petra Jandrića nisu pretvorene u značajnije vođstvo, jer su Portugalci pružali i 120 odsto mogućnosti da ostanu u trci za plasman među najbolje. I kako to biva protiv naših selekcija, čim protivnik zaigra u poslednjih pet minuta divlji presing po terenu, uvek pomislite da će nešto izvući iz toga. Međutim, naši mladi rukometaši sjajno su nadigravali rivala, ali i dosta promašivali u završnici, pa je u krajnjem zbiru samo gol odlučio pobednika.

Povezana vest:  Perić do daljeg v.d. selektora rukometaša Srbije

Sutra je dan odmora, u nedelju u 13.30 časova naši kadeti izlaze na teren protiv Nemačke, u utakmici koja odlučuje o prvom mestu u grupi i bodovima koji se prenose u nastavak takmičenja. Nemačka je, u prvom meču dana u Koprivnici, deklasirala Poljsku 34:22 (15:14).

Nenad Maksić selektor Srbije:

– Govorio sam da nam se Portugalci neće predati kao Nemcima. Očekivao sam baš ovakvu, tešku utakmicu i dobro smo je odradili. Ovo je prvo veliko takmičenje ove generacije i moramo da naučimo da osiguramo vođstvo kada ga imamo. Sada imamo dan pauze da se pripremimo i odmorimo za duel sa Nemačkom i verujem da ćemo u toj utakmici prikazati naše pravo lice.

Milan Jovanović najbolji strelac tima:

Povezana vest:  EP ŽENE 2014, Dragana Cvijić: Ne znam šta se dogodilo

– Počeli smo dobro, stigli i do plusa od pet golova, ali smo prokockali neke lake šuteve što nas je koštalo ubedljivije pobede. Naš golman Jandrić nas je iščupao na kraju sjajnim intervencijama i ulio nam samopouzdanje.

Da li znate…

* Poslednji put među najboljih osam u Evropi bila je generacija 1994, koja je na Evropskom prvenstvu 2014. godine u konkurenciji juniora osvojila 8. mesto.

* Najbolji rezultat mlađih reprezentativnih selekcija Srbije napravila generacija 1992, osvajanjem 5. mesta na EP kadeta 2010. godine.

PORTUGALIJA – SRBIJA 32:33 (16:16)

Dvorana: Gimnazije u Koprivnici. Gledalaca: 100. Sudije: Zendali i Rijelo (Italija). Sedmerci: Portugalija 6 (4), Srbija 7 (5). Isključenja: Portugalija16 , Srbija 10 minuta. Crveni karton: Luiš Frade (Portugalija) 3×2 u 59. minutu.

PORTUGALIJA: Valerio, Fereira 1, Pereira, Fernandeš 6, Pinto, Monteiro 6, R, Ribeiro 3, Loreiro, Viera, Ž. Reibeiro, Gašpar, Silva 4, Nekrušets, Mendonka, Frade, Gomeš 12.

Povezana vest:  Rukometašice Radničkog bolje od ekipe iz Kinkinde

SRBIJA: Krstić, Milenković 2, Maksić, Sunajko 7, Mikić 1, Trnavac, Bubić, Vignjević, Jandrić, Jovanović 10, Pavlović, Stojanović 8, Došen, Ivanović 5, Mijatović, Stolić.

Igrač utakmice: Todor Jandrić (Srbija).

D grupa (Koprivnica)

1. avgust Nemačka – Portugalija 34:19 (19:7)
  2. avgust Srbija – Poljska 34:31 (16:19)
  3. avgust Poljska – Nemačka 22:34 (14:15)
  4. avgust 15.30 Portugalija – Srbija 32:33 (16:16)
  5. avgust 13.30 Nemačka – Srbija
  6. avgust 15.30 Portugalija – Poljska

Nemačka         2          2          0          0          68:41   4

Srbija               2          2          0          0          67:63   2

Poljska 2          0          0          2          53:68   0

Portugalija       1          0          0          1          51:67   0

* Prva dva tima u grupi ukrštaju sa dve prvoplasirane ekipe C grupe (Švedska, Hrvatska, Češka i Island) za plasman od 1. do 8. mesta, dok druge ukrštaju sa dve poslednjeplasirane iz iste grupe 16. i 17. avgusta, takođe u