Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas Rumuniju u gostima sa 23:22, golom Petra Nenadića u poslednjoj sekundi.

Srbija ima četiri boda posle tri kola Grupe dva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koliko i Belorusija i Rumunija, dok je Poljska na poslednjem mestu bez ijednog.

Utakmica je bila prekinuta na oko 10 minuta u drugom delu prvog poluvremena zbog problema sa osvetljenjem u hali u mestu Baja Mare.

Povezana vest:  Nina Kraviz zatvara mts Dance Arenu i ovogodišnji EXIT!

Reflektor nije popravljen, ali je utakmica nastavljena, a Srbija je do poluvremena bila bolja i serijom 5:1 na pauzu otišla sa četiri gola prednosti.

Rumunija je bolje počela drugo poluvreme i nekoliko puta izjednačila, poslednji 30 sekundi pre kraja. Srbija je imala napad za pobedu, a Nenadić je odličnom solo akcijom i šutem iz daljine savladao protivničkog golmana.

Povezana vest:  Četiri pionirke priključene prvom timu ekipe Radnički

Srpski rukometaši će u sledećem kolu ponovo igrati protiv Rumunije, u nedelju od 20.00 u Kragujevcu.