Rukometna reprezentacija Španije osvojila je večeras Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj, pošto je u finalu u Zagrebu pobedila Švedsku sa 29:23 (12:14).

Španiju su predvodili David Balager i Feran Sole sa po pet golova, dok su po četiri postigli Raul Entrerios i Aleks Dujšebaev.

U švedskom timu najefikasniji sa pet golova bio je Jesper Nilesen, Niklas Ekberg postigao je četiri, a po tri gola dodali su Hampus Vane i Matijas Zakrison.

Ekipe su na početku utakmice bile izjednačene, sve do 12. minuta kada je Švedska posle gola Vanea povela sa 7:4. Šveđani su do poluvremena čuvali prednost, a Španija je od završnice prvog poluvremena i do 36. minuta serijom od 5:0 preokrenula na 16:14.

Španski tim je posle toga zahvaljujući dobrim odbranama golmana Arpada Šterbika, ali i dobrom igrom u napadu, uvećavao prednost i bez problema osvojio prvu titulu evropskog šampiona. Šterbik je utakmicu završio sa osam odbrana, dok je sa druge strane švedski golman imao 15.