Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Skoplju od Makedonije sa 37:31 (13:19) u prijateljskoj utakmici.

Pred oko 3.000 gledalaca reprezentativci Srbije nisu prikazali igru iz duela sa Tunisom u Smederevu, a priliku za popravni imaće u meču zatvorenog tipa u subotu od 15 časova.

Odbrane Vladimira Cupare i igra na pivotmena Mijajla Marsenića u napadu bili su glavni adut Srbije u uvodnih deset minuta, posle kojih je rezultat bio 6:5 za sastav Nenada Peruničića.

Povezana vest:  Srpske rukometašice pobedom počele Evropsko prvenstvo

Podigli su Makedonci nivo igre u odbrani, dok je u napadu igra sa dva pivotmena pravila puno problema srpskom timu. Nekoliko lakih golova preko Kuzmanovskog i Manaskova doveli su domaći sastav do velike prednosti – 14:9 u 24. minutu, da bi se na poluvreme otišlo pogotkom Peševskog za 19:13.

Selektor Peruničić dao je šansu svim igračima, ali su Makedonci nastavili sa odličnom partijom sve do maksimalnih 12 golova razlike u 46. minutu (31:19). Dobra golmanska rola Svetislava Verkića i motivisani srpski igrači koji su želeli da poprave utisak u završnici utakmice uspeli su da smanje rezultatski minus.

Povezana vest:  Peruničić izabrao 16 rukometaša za Svetsko prvenstvo, Milosavljev u rezervi

Stefan Vujić i Vanja Ilić istakli su se golgeterski u završnici sa po četiri gola za konačnih 37:31.