zvezda_krasnodarsk_kup (1)4. KOLO EHF KUPA

Crveno beli se oprostili od Evrope za jedan gol

Crvena zvezda – SKIF Krasnodar 35:28 (17:12)

SC „Šumice“ – Gledalaca – 300

Crvena zvezda: Ljubišić 16 odbrana, Stojanović 7/11, Leković 4/5, Trivundža 4 (1)/8, Pešić 7/8, Živković 6(1)/8, Pušica 0/1, Zelenović 2/7, Pantelić 0/2, Ristić, Đurić 5/7.

SKIF Krasnodar: Drijapačko 7(3), Ivanov 1, Vi.Mijakov 4, A.Ivanov 4/4, Frolov 5, Va. Mijakov 5, Stepanov 2.

Kretanje rezultata:  5:0 (6.), 8:0 (8.) 10:1 (11.) 10:4 (14.) 11:8 (19.) 17:10 (29.) 18:15 (34.) 22:15 (38.) 25:20 (46.) 28:21 (49.) 30:23 (53.) 32:26 (57.)

Povezana vest:  EP KVALIFIKACIJE, Pobede Mađarske i Estonije

Rukometaši Crvene zvezde, nisu uspeli da se plasiraju u četvrto kolo EHF Kupa. Za samo jedan gol u ukupnom zbiru bila je bolja ruska ekipa SKIF Krasnodara. Crveno beli su slavili u revanš meču u Hali Šumice sa 35:28 (17:12), ali s obzirom na poraz od 30:38 u prvom susretu Rusi će dočekati proleće u Evropi. Kod Zvezde su najbolji bili Pešić i Stojanović sa po sedam golova, uz odličnog Ljubišića na golu (16 odbrana), ali je utisak, da je glavni krivac za eliminaciju iz Evrope loša igra u odbrani koja je funkcionisala samo u prvih desetak minuta. Kod godtiju je junak prvog susreta sa 13 golova, Drijapočko i u revanšu je bio najefikasniji sa sedam golova a pratili su ga Mijakov i Frolov sa po pet golova.