U drugom delu poslepodnevnog programa na šampionatu Evrope veslane su trke kvalifikacija na 200 metara u obe konkurencije. Srpski takmičari imali su veoma uspešan nastup, s obzirom da su direktno iz kvalifikacija izborili mesto u šest A finala, dok će se četiri posade za mesto u borbi za medalje boriti kroz polufinala.

Juniori

Nikolina Mijušković odlično je započela odbranu titule prvakinje Evrope u kanuu jednokleku na 200 metara. Nikolina je direktno iz kvalifikacija obezbedila mesto u A finalu, pobedivši u svojoj trci u vremenu 47.940 sekundi. Mijuškovićeva će se za medalje na Adi Ciganliji boriti u nedelju od 15:01 časova.

Nikolina Mijušković bila je uspešna i u dvokleku sa Nikolinom Milić. Dve Nikoline su ubedljivom vožnjom trijumfovale u kvalifikacijama izveslavši 200 metara za 44.848 sekundi i za medalje će veslati u nedelju od 15 sati i 51 minut.

Direktan plasman u finale obezbedila je i Marija Dostanić koja je pobedila u svojoj kvalifikacionoj trci jednoseda na 200 metara u vremenu 41.613 sekunde. Marija će u finalu koje se vesla u nedelju od 15 i 35 pokušati da nasledi Biljanu Relić koja je u toj discipilini slavila prošle godine u Plovdivu.

Povezana vest:  VESLANJE, U iščekivanju starta olimpijske regate

U jednokleku na 200 metara u muškoj konkurenciji, Marko Damnjanović plasirao se u polufinale. Marko je kvalifikacionu trku završio na 6. mestu (42.820) i za plasman u borbu za medalje boriće se u subotu od 15:10h.

Dušan Todorović plasirao se u polufinale jednoseda na 200 metara u konkurenciji juniora. Dušan je u kvalifikacijama zauzeo 7. mesto (39.530), i za plasman u finale veslaće u subotu od 15:05 časova.

U polufinale K2-200 plasirali su se i Danilo Živković i Luka Stojkov, pošto su u svojoj trci kvalifikacija zauzeli 3. mesto (34.943). Za plasman u finale Danilo i Luka će veslati u subotu od 16:10h.

Mlađi seniori

Marko Dragosavljević, plasirao se direktno iz kvalifikacija u finale jednoseda na 200 metara, pošto je trijumfovao u svojoj kvalifikacionoj grupi u vremenu 34.210 sekundi. Dvostruki seniorski šampion Evrope i prvak sveta u konkurenciji mlađih seniora za titulu prvaka Evrope u konkurenciji takmičara do 23 godine, boriće se u nedelju od 16 sati i 53 minuta.

Povezana vest:  PLIVANJE, Torp: Prerano je da se sudi o mom uspešnom povratku trkama

Biljana Relić bila je uspešna i u kvalifikacijama jednoseda na najkraćoj distanci. Juniorska šampionka Evrope u K1-200 obezbedila je direktan prolaz u A finale pobedivši u svojoj kvalifikacionoj grupi u vremenu 40.136 sekundi. Biljana će se za titulu šampionke Evrope u konkurenciji takmičarki do 23 godine boriti u nedelju od 17:21h.

Nemanja Stefanović plasirao se u polufinale kanua jednokleka na 200 metara pošto je u svojoj trci kvalifikacija zauzeo 6. mesto (41.890) i za prolaz u finale veslaće u subotu od 15:40 sati.

Uspešan nastup srpskih sprintera zaokružili su Nemanja Stanivuković i Strahinja Stefanović u dvosedu na 200 metara koji su se plasirali direktno u A finale ubedljivom pobedom u kvalifikacijama u vremenu 32.346 sekunde. Finale dvoseda na 200 metara u konkurenciji mlađih seniora vesla se u nedelju od 17 sati i 49 minuta.

Raspored trka srpskih takmičara

subota, 24. jun

09:07 K2-1000 JUN B finale Dragan Krnač, Saša Rodić
09:14 K4-1000 JUN A finale Nikola Rasulić, Petar Milković, Anđelo Džombeta, Mihailo Subotić
09:21 K1-1000 JUN A finale Bojan Zdelar

10:31 K2-1000 JUN A finale Olivera Mihajlović, Eva Barta
11:30 K1-1000 U23 B finale Marko Subotić

Povezana vest:  Crevar bez finala u trci na 200 metara delfin stilom na EP u Glazgovu

11:04 K2-500 JUN A finale Olivera Mihajlović, Eva Barta
11:32 K4-500 U23 A finale Simo Boltić, Bojan Milinković, Stefan Vekić, Marko Dragosavljević
12:43 K1-500 U23 A finale Biljana Relić

13:11 K2-500 U23 A finale Simo Boltić, Stefan Vekić

15:01 C1-200 JUN A finale Nikolina Mijušković
15:35 K1-200 JUN A finale Marija Dostanić
15:51 C2-200 JUN A finale Nikolina Mijušković, Nikolina Milić

16:53 K1-200 U23 A finale Marko Dragosavljević
17:21 K1-200 U23 A finale Biljana Relić
17:49 K2-200 U23 A finale Nemanja Stanivuković, Strahinja Stefanović