cavic pekingPLIVANJE
Spic: Imam potvrdu da je Čavić pobedio Felpsa u Pekingu

Višestruki olimpijski šampion u plivanju Amerikanac Mark Spic rekao je da mu je kompanija „Omega“ potvrdila da je Milorad Čavić u finalu discipline 100 metara delfin stilom na Olimpijskim igrama u Pekingu pobedio Majkla Felpsa.
-Dobio sam poruku od Omege u kojem piše da je Felps izgubio tu trku. Ako su oni bili zvanični merač vremena, zašto to nije bilo poznato odmah posle trke? Ne verujem da je Felps dobio tu trku, ali je i dalje najbolji plivač na svetu, sa ili bez te medalje – rekao je Spic za britanski Telegraf.
Zvanični rezultat posle finalne trke bio je da je Felps trijumfovao u vremenu 50,58 sekundi, dok je Čavić osvojio srebro sa stotinkom zaostatka.
To je Felpsu bilo sedmo zlato u Pekingu, čime je bio izjednačio rekord Spica. Samo dan kasnije, Felps je osvojio i osmu zlatnu medalju u štafeti na 400 metara mešovito, čime je postao prvi sportista koji je osvojio osam zlata na jedim Olimpijskim igrama.

Povezana vest:  OI 2012, Prva olimpijska pobeda australijskih veslača