Lazio InterInter slavio u Rimu

Fudbaleri Intera pobedili su večeras u Rimu ekipu Lacija sa 2:1 (1:1) u utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Inter je ovim trijumfom ostao u trci za šestim mestom na tebli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Milanski klub sada ima 49 bodova, pet manje od Sampdorije, dok je petoplasirana Fiorentina sakupila 55 bodova.

Dva gola za goste postigao je Brazilac Ernanses u 26. i 84. minutu, dok je strelac za Lacio bio Kanderva u 8. minutu.

Pobeda „neroazura“ mogla je da bude i ubedljivija da je Ikardi u 63. minutu iskoristio penal.

Domaćin je poslednjih pola sata imao dva igrača menje, pošto je crveni karton dobio Marketi, a prethodno je u 24. minutu isključen Maurisio.

Povezana vest:  Glumac Martin Šin ponosan na svog sina

Srpski reprezenetativac Dušan Basta odigrao je ceo meč za Lacio, Filip Đorđević je bio na klupi Rimljana, dok je Nemanja Vidić bio starter u timu Intera.

Ranije danas Atalanta i Sasuolo su pobedili i tako napravili veliki korak ka opstanku u elitnom takmičenju. Atalanta je na gostovanju bila bolja od Palerma sa 3:2, a istim rezultatom je Sasuolo savladao u Ćezeni istoimeni klub.

Sasuolo sada ima 40 bodova, a tim iz Bergama 36, osam više od Ćezena, koja se nalazi u zoni ispadanja.

Samdorija je u Udinama pobedila Udineze sa 4:1, Fiorentina je bila bolja na gostovanju protiv Empolija (3:2), Parma je kod kuće iznanadila Napoli (2:2), dok su u gradskom derbiju Kjevo i Verona podelili bodove – 2:2.

Rezultati i strelci 35. kola Serija A:

Kjevo – Verona 2:2 (Paloši 9, Pelisije 40 – Gomez 20, Toni 26)

Ćezena – Sasuolo 2:3 (Defrel 15, Brienca 29 – Zaza 48, Taider 51, Misisrolo 69)

Palermo – Atalanta 2:3 (Vaskez 43, Rigoni 68 – Baseli 6, Anđelković 17, Gomez 51)

Udineze – Sampdorija 1:4 (Di Natale 87. penal – Sorijano 25, 62, Akva 80, Dankan 89)