etoo_kamerunSP JUŽNA AFRIKA

Kamerun bez Eto`a odirgala 1:1 sa Slovačkom

Fudbalske reprezentacije Slovačke i Kameruna, koje će nastupiti na Svetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici, odigrale su bez pobednika, 1:1, u prijateljskoj utakmici odigranoj u austrijskom Klegenfurtu.

Vezni igrač slovačke reprezentacije Kamil Kopunek doveo je svoju ekipu u vođstvo golom s 20 metara već u šestom minutu, a izjednačujući pogodak za Kamerun postigao je također igrač veznog reda Eyong Enoh u 83. minutu susreta.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati utakmica 26. kola i tabela

Kamerun je igrao bez svog najboljeg igrača, napadača evropskog prvaka Intera Samuela Eto’a, koji je zapretio odustajanjem od Svetskog prvenstva nakon što ga je kritikovao sunarodnjak Rožer Mila, bivša zvezda kamerunske reprezentacije, koji je doveo u pitanje Eto’ovu predanost nacionalnom timu.

Podsećamo, Kamerun će na Mundijalu igrati u grupi E s Japanom, Danskom i Holandijom, dok će Slovaci nastupati u F grupi u kojoj su još Novi Zeland, Paragvaj i branilac titule svetskog šampiona Italija.

Povezana vest:  Treća pobeda Valensije, druga Malage, prva Granade