ITALIJA Rezultati i tabela italijanske lige

italija_logoRezultati i tabela posle odigranih utakmica 16. kola italijanskog fudbalskog prvenstva.

Remi Intera, poraz Milana, gol Kolarova

Fudbaleri Intera i Atalante odigrali su danas nerešeno 1:1, dok je Milan izgubio od Palerma sa 0:2, u utakmicama 16. kola italijanskog fudbalskog prvenstva. Aktuelni šampion Inter je u Bergamu odigrao nerešeno sa Atalantom 1:1 i nije uspeo da iskoristi jučerasnji poraz Juventusa od Barija (1:3) i stekne osetniju bodovnu prednost.

Povezana vest:  U subotu akcija "Igraj za Zvonka" u Košutnjaku

Izabranici Žozea Morinja su ipak minimalno uvećali prednost nad najbližim pratiocima Milanom i Juventusom. Inter sada ima 36 bodova, Milan 31, a Juventus 30 bodova.

Inter je poveo u 15. minutu golom Dijega Milita, a izjednačio je Simone Triboki u 81. minutu.

Fudbaleri Milana su na svom terenu izgubili od Palerma sa 0:2 golovima Fabricija Mikolija i Marka Bresana.

Lacio je pobedio Đenovu golom Aleksandra Kolarova u 39. minutu utakmice. To je rimskoj ekipi tek treća pobeda u šampionatu i sa 16 bodova Lacio zauzima 15. mesto na tabeli. Fudbaleri Đenove nalaze se na solidnom petom mestu sa 24 boda. Srpski trener Siniša Mihajlović porazom je debitovao na klupi Katanije. Njegov tim je u završnici utakmice izgubio od Livorna sa 0:1, pa je i dalje poslednji na tabeli sa devet bodova.

Povezana vest:  Rezultati utakmica 31. kola i tabela Bundeslige Nemačke

Kikseve Intera, Milana i Juventusa iskoristila je Parma, koja se učvrstila na četvrtom mestu na tabeli pobedom protiv Bolonje od 2:1. Povela je Bolonja golom Gabija Mudinajia u 44. minutu, ali su domaći igrači preokrenuli pogocima Kristijana Panućija i Nikole Amoruza. Parma ima 28 bodova, dva manje od trećeplasiranog Juventusa dok Bolonja zauzima 16. mesto sa 16 bodova.

U 16. kolu pobede su zabeležili Kjevo nad Fiorentinom (2:1), odnosno Sijena protiv Udineze.