Ministar sporta Rusije Vitalij Mutko najavio je žalbu na odluku Međunarodnog paraolimpijskog komiteta (MPK) da suspenduje Rusiju sa Igara u Rio de Žaneiru, i obećao da će se država boriti za svoje sportiste.
-Žalićemo se Sudu za sportsku arbitražu (CAS). Borićemo se za naše paraolimpijce. Ovo je politička odluka koja nema smisla. Mislim da Ruski paraolimpijski komitet ima dobre šanse da odbrani svoju poziciju pred sudom – rekao je Mutko za RT.

Povezana vest:  Baku kandidat za Olimpijske igre 2020.

Predsednik Paraolimpijskog komiteta Rusije Vladimir Lukin takođe je najavio žalbu CAS-u i objasnio položaj svog tima.

-Ako nas optuže za nešto, treba da te optužbe formulišu na jasan i konkretan način. Ne možemo nekoga isključiti zato što je deo bilo kog sistema. Možemo isključiti samo one koji su krivi za nešto – rekao je Lukin za Interfaks a preneo je AFP.

Povezana vest:  Olimpijske medalje izložene u Britanskom muzeju

Rusija ima 21 dan da uloži žalbu. Paraolimpijske igre počinju za tačno mesec dana.