Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobedio je danas u slalomu koji se u sklopu Svetskog kupa vozio u finskom Leviju i preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu.

Petostruki pobednik Svetskog kupa trku je završio za 1:44,67 minuta i ostvario 40. pobedu u karijeri.

Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Mihael Mat sa zaostatkom od 1,30 sekundi, dok je treći kroz cilj prošao Italijan Manfred Melg sa 1:45,983.

Povezana vest:  Sedam medalja za srpske strelca na otvaranju „Salona opena“

Nemac Feliks Nojrojter zauzeo je četvrto mesto, dok je Austrijanac Marko Švarc, koji je bio iza Hiršera posle prve vožnje, izleteo sa staze u drugoj vožnji. Francuz Aleksis Pinturo zauzeo je 11. mesto sa 1,87 sekundi zaostatka za pobednikom. Hiršer je prvi u generalnom plasmanu sa 180 bodova, drugi je Pinturo sa 124, a treći Nojrojter sa 110 bodova.

Povezana vest:  SKI SKOKOVI, Šlierenzauer do 41. pobede karijere