ZAOSTALI MEČ 1. KOLA NLB LIGE

Partizan deklsairao FMP

Partizan – FMP 86 – 59 (14:16, 26:15, 20:10, 26:18)

aleksandar_rasic_par_kosPred oko 5.000 gledalaca u hali Pionir ekipa Partizana pobedila je, ponovo ekipu FMP rezultatom 86 – 59. Sa ovom pobedom crno beli su izbili na drugo mesto NLB lige

Ovoga puta crno beli su odigrali mnogo bolje nego pre tri dana u Železniku. Igrači Duška Vujošveića potpuno su nadigrali pantere i upisali ubedljivu pobedu, koja ih je odvela na durgu poziciju NLB lige.

Povezana vest:  Trijumf Zvezde u prvom kontrolnom meču

Prvih 18 minuta FMP je bio, ne samo ravnopravan, već u određenim trenucima i bolji rival. U prvoj četvrtini na terenu je primat imao Miroslav Raduljica koji je bio izuzetno raspoložen.

Posle prve četvrtine na parketu Pionira postojao je samo jedan tim – Partizan!

Vreme je odmicalo a prednost crno belih je samo rasla.

Sa 20 poena razlike Partizan je poveo u 29. minutu dok se igra ekipe iz Železnika totalno raspala. Panteri nisu imali šanse, čak ni da ublaže poraz. Prvi strateg crno belih Vujošević je šansu dao svim izabranicima, oni su je na najbolji način iskoristili.

Odličnom igrom, čak i egzibicijama u pojedinim delovima igre košarkaši Partizana „častili“ su publiku koja je do poslednjeg mesta ispunila „Pionir“. Sledeći meč crno belih je na Badnje veče u meču Evro lige protiv Lijetuvos Ritasa.