Frederic KanouteKanute za pobedu Sevilje, Martines doneo bod Atletiku

Fudbaleri Sevilje pobedili su večeras na gostovanju kod Real Sosijedada sa 3:2 u 18. kolu Primere, dok je Atletik Bilbao golom u sudijskoj nadoknadi uspeo da osvoji bod u duelu sa Malagom 1:1.

Sevilja je do pobede nad Real Sosijedadom stigla iako je dva puta imala gol zaostatka.

Povezana vest:  Predsednik Hetafea potvrdio da je prodao klub

Najzaslužniji za preokret bio je Frederik Kanute, a mrežu domaćih pogodio je i Luis Fabrijano, pa je Sevilja pobedila i na drugom meču uzastopce i izjednačila se sa Hetafeom i Atletikom na sedmom mestu na tabeli.

Strelci za Real Sosijedad bili su Dijego Rivas i Hoseba Ljorente.

Atletik je do boda na gostovanju kod Malage stigao zahvaljujući pogotku Havija Martinesa u trećem minutu sudijske nadoknade.

Povezana vest:  ITALIJANSKA LIGA, Rezultat večerašnjeg meča italijanske Serije A

Martines je tako anulirao prednost Malage, koja je vodila od 81. minuta kada je doskorašnji odbrambeni fudbaler Bajerna iz Minhena Martin Demikelis postigao gol na debiju u tom španskom timu.

Lideri Primere, fudbaleri Barselone, večeras gostuju kod Deportiva, dok će drugoplasirani Real sutra sutra biti domaćin Viljarealu u derbiju kola.