LewisHamilton3

Hamilton ne veruje u Šumaherov povratak na pobedničke staze

 

Predstavljanje novog bolida MekLarena u Berlinu nemački su novinari iskoristili da pitaju vozače britanskog tima, Luisa Hamiltona i Džensona Batona, za mišljenje o sedmostrukom svetskom prvaku Mihaelu Šumaheru.

U povratničkoj sezoni u Formuli 1 Šumaher za upravljačem Mercedesa nije ni najmanje impresionirao. Završio je Svetsko prvenstvo tek na devetom mestu sa samo 72 boda, čak 70 manje od timskog kolege Nike Rozberga.

Povezana vest:  Verstapen pobedio u haotičnoj trci za Veliku nagradu Emilije Romanje

Iako nemački junak u poslednje vreme širi optimizam uoči nove sezone, Hamilton nije uveren u njegov povratak na pobedničke staze. Svetski prvak iz 2008. godine najpre je izbegavao da odgovori na pitanje o Šumaheru, a onda je ipak rekao šta misili.

-On je sedmostruki svetski prvak, pa moramo da pretpostavimo da će biti na najvišem nivou ukoliko to sam bude želeo i ukoliko je njegova ekipa odradila dobar posao. Lično, ne mislim da će Šumaherova nova sezona biti mnogo drugačija od prošle, ali može se pokazati da nisam u pravu – rekao je Hamilton.

Povezana vest:  Alonso se vraća u Meklaren

Nemcima je sasvim sigurno puno draži bio Batonov odgovor.

-Mislim da će Mihael biti konkurentan kada dobije bolid u kojem će se osećati kao da je njegov deo. A s Rosom Braunom na čelu, siguran sam da će Niko i Mihael imati kompetitivan automobil i priliku za dobar rezultat. Mercedes je definitivno tim koji će se ove godine boriti za pobede – istakao je Baton koji je pod Braunovom dirigentskom palicom postao svetski prvak 2009. godine.

Povezana vest:  Bild: Šumaher prebrodio upalu pluća