MAČEVANJE
U Zrenjaninu sutra počinje Mediteranski šampionat za mlade

Učešće je potvrdilo 206 takmičara iz Italije, Francuske, Španije, Monaka, Hrvatske, Slovenije, Grčke, Tunisa, Libana, Sirije, Jordana, Egipta, Kipra, Turske i Srbije. Očekuje se da će doći i oko 150 sudija, trenera, funkcionera i ostalih gostiju, među njima i ambasadori Jordana, Egipta i Italije. Na okupu će se naći i čelnici mačevalačke Konfederacije Mediterana jer će 31. januara biti održan Kongres ove sportske asocijacije.
Na tom takmičenju nadmetaće se najbolji mladi mačevaoci u sve tri discipline – mač, floret i sablja i za žene i muškarce, pojedinačno i ekipno. Reprezentacija Srbije prijavila je 24 takmičara, od kojih je devetoro iz Zrenjanina.
Prema rečima Veselka Dumitrova, trenera Omladinca i tehničkog direktora reprezentacije Srbije, konkurencija je izuzetno jaka, pošto su među učesnicima predstavnici mačevalačkih velesila Italije, Francuske i Španije.
