alessandro-del-piero

Del Pjero: Protiv Napolija poslednji put u dresu Juventusa

 

Legendarni fudbaler Juventusa Alesandro del Pjero potvrdio je danas da će utakmica finala italijanskog kupa protiv Napolija biti posljednja koju će odigrati za klub iz Torina.

-Za sada, kako stvari stoje, finale kupa protiv Napolija 20. maja je moja poslednja utakmica za Juventus, jer mi ugovor ističe u junu. Ali ja više volim da razmišljam o sadašnjosti i utakmicama koje nam slede – rekao je Del Pjero.

Povezana vest:  UZBUDLJIV NASTAVAK UEFA LIGE ŠAMPIONA UZ HEINEKEN, Tvitujte sa svetskim fudbalskim zvezdama

Del Pjero će najverovatnije posle 19 sezone napustiti „Staru damu“, iako su navijači izrazili želju da najbolji strelac kluba svih vremena ostane.

-Ljubav koju navijači pokazuju prema meni je neverovatna. Znači mi mnogo što sam njihov ljubimac i zbog toga moram da budem pozitivan i na terenu i van njega. Ipak, ne mogu da im obećam da ću ostati. Biće šta biti mora – dodao je 37. godišnji fudbaler.

Povezana vest:  Zvezda igra sa Jagodinom, Partizan u Nišu

Del Pjero je u Juventus došao 1992. godine iz Padove, odigrao je 702 utakmice i postigao 289 golova. S Juventusom je osvojio pet Skudeta, Ligu šampiona 1996. godine, a navijači posebno cene što je ostao u Torinu kad je Juventus igrao u Seriji B. U dosadašnjem toku sezone ovaj fudbaler za Juventus je odigrao 25 utakmica i postigao četiri gola.

Povezana vest:  Zaneti: Stanković je dobrodošao da se vrati