Steve_Hooker Zlato Australijancu Hukeru za preskočenih 6,01 m

Australijski skakač motkom, aktuelni olimpijski i svetski šampion Stiven Huker osvojio je danas na prvenstvu sveta u dvorani u Dohi zlato preskočivši visinu od 6,01 metara, što je rekord svetskih dvoranskih šampionata.
Srebro je priipalo Nemcu Malte Moru sa 5,70 metara, a bronza njegovom zemljaku Aleksandru Štraubu sa preskočenih 5,65 metara.
Britanska atletičarka Džesika Enis osvojila je zlatnu medalju u petoboju, sakupivši 4.937 bodova.
Srebro je pripalo olimpijskoj šampionki Ruskinji Nataliji Dobrinskoj, a bronza njenoj zemljakinji Tatjani Čemovoj.
U trci na 3.000 metara četvrti put uzastopno trijumfovala je Etiopljanka Maseret Defar, koja je ušla u cilj u vremenu 8:51,17 minuta, ispred Kenijke Vivijen Čeriot koja je zaostala 68 stotinki i i još jedne Etiopljanke Sentejehu Eđigu, sa zaostatkom od 91 stotinke.
Defar, koja je veći deo trke kontrolisala konkurentkinje sa treće pozicije, „dodala je gas“ oko 350 metara pred ciljem i u pravom sprintu ušla u cilj kao prva.
Amerikanka Debi Dan pobedila je u finalu trke na 400 metara rezultatom 51,04 sekundi, ispred Ruskinje Tatjane Firove (51,13) i Bugarke Vanje Stambolove (51,50).
U finalu trke na 60 metara s preponama trijumfovala je Amerikanka Lolo Džons oborivši rekord šampionata rezultataom 7,72 sekunde, ispred dve Kanađanke – Perdite Felisijen i Prisile Lopez Šlip koje su u cilj ušle u vremenu 7,86, odnosno 7,87 sekundi.
U ženskom troskoku zlato je osvojila Kazahstanka Olga Ripakova vodećim skokom sezone od 15,14 metara, ispred Kubanke Jarkeris Savinje sa 14,86 metara i Ruskinje Ane Pjatik koja je ostvarila daljinu od 14,64 metara.
Amerikanac Kantvel došao je do svog trećeg uzastopnog zlata u bacanju kugle, u poslednjoj, šestoj seriji hicem od 21,83 metara, pretekavši do tada vodećeg Belorusa Andreja Mikneviča koji je ostvario daljinu od 21,68 metara.
Bronza je otišla u ruke Nemcu Ralfu Bartelsu koji je ostvario lični rekord od 21,44 metra.
U finalnoj trci na 1.500 metara slavio je Etiopljanin Derese Mekonen rezultatom 3:41,86 minuta, ispred Marokanca Ikidera Abdulatija (3:41, 96) i Kenijca Harona Kejtanija (3:42,32).
Zlato u trci na 400 metara osvojio je Kris Braun sa Bahama rezultatom 45,96 sekundi, ispred Kubanca Vilijama Kolasoa (46,31) i Amerikanca Džamala Torensa koji je ostvario vreme od 46,43 sekundi.