cetvrtfinale_ilija_bozoljac_1MARAKEŠ, ČELINDŽER, Bozoljac u četvrtfinalu
Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u četvrtfinale čelendžera koji se igra u Marakešu u Maroku, pošto je danas u drugom kolu pobedio 107. igrača sveta Tejmuraza Gabašvilija iz Rusje rezultatom 4:6, 7:5, 6:2.
U prvom setu obojica tenisiera bili su nesigurni na servisu, pa su napravljena tri brejka. Rus je sa dva brejka bio uspešniji i dobio taj deo igre.
U drugom setu igralo se bez brejka do rezultata 6:5 za Bozoljca, a onda je naš teniser u najboljem mogućem trenutku oduzeo protivniku servis i izjednačio na 1:1.
Odluka je pala u trećem gemu trećeg seta, kada je Bozoljac trećim brejkom u meču stigao do prednosti. Gabašvili je tada počeo da igra riskantno, što je srpski teniser iskoristio i završio meč brejkom u osmom gemu.
Bozoljac će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča u kome se prvi nosilac i 80. igrač sveta Ukrajinac Oleksandar Dolgopolov sastaje sa Belgijancem Davidom Golpinom.
Povezana vest:  Zimonjić i Matkovski lako do četvrtfinala Indijan Velsa