Nemanja_Vidic_Manchester_United_2012Van Persi i Vidić srušili Liverpul

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas Liverpul sa 2:1 (1:0) u derbiju 22. kola Premijer lige i uoči duela Arsenala i Sitija povećali prednost na 10 bodova u odnosu na gradskog rivala.

Kao i svaki put kada igraju dva najtrofejnija engleska kluba „prštalo“ je pred 75.501 gledaocem na Old Trafordu, a pobedu Junajtedu doneli su Robin van Persi i Nemanja Vidić golovima u 19. i 54. minutu.

Holanđanin je svoj 17. prvenstveni gol postigao na asistenciju Patrisa Evre, dok je Vidić bio strelac u stilu Filipa Inzagija, nakon što ga je lopta pogodila posle centaršuta Van Persija i udarca glavom Evre.

Povezana vest:  Dragana Radanović: Sjajne autore već imamo, potreban je sistemski rad na promociji stripa

Doskorašnji kapiten reprezentacije Srbije sjajno je odigrao meč, dobio praktično sve duele sa Luisom Suarezom, ali je zbog umora i posledica jednog žestoka sudara sa Glenom Džonsonom napustio teren u 79. minutu.

Jedini gol za Liverpul postigao je Danijel Staridž, posle udarca Stivena Džerarda i odbijene lopte Davida De Hee. Bivši napadač Čelsija mogao je da bude i junak „crvenih“, ali je u 85. minutu iz izgledne pozicije šutirao preko gola.